____________________________________________________________ REGIONALNA KONFERENCIJA O KIBERNETIČKOM NASILJU I KIBERNETIČKOJ SIGURNOSTI S POSEBNIM NAGLASKOM NA MLADE I ŽENE

Autor: Orest Graljuk, 12. 11. 2022.

• dana 15. studenoga 2022. (utorak), u vremenu od 9:30 – 13:30 sati .

Konferencija se organizira hibridno (u živo i on-line) te Vam dostavljamo u privitku publikaciju i  program konferencije, a u nastavku link  za praćenje konferencije u živo putem live streaming-a :

-          Vimeo link: https://vimeo.com/event/2597183

Naime, konferencija je prvenstveno usmjerena na mlade ljude i žene iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Srbije, i to:

Učenike/ce osnovnih i srednjih škola te studente/ce, posebice na žensku populaciju; mladi/e znanstvenici/e, mladi i žene uključeni u rad organizacija civilnog društva koje se bave mladima, mlade žene uključene u rad ženskih nevladinih organizacija i studentice ženskih studija.  Osim toga, na konferenciju pozivamo zaposlenike/ce s mladima, školske profesore/ice i stručnjake/inje, sveučilišne i akademske profesore/ice te stručne djelatnike/ce iz cijele regije kako bi dobili uvid u različite oblike cyber nasilja koje posebno mladi i žene su izložene. Ovo je važno kako bi navedeni dionici mogli prepoznati i spriječiti svaki oblik nasilja, između ostalog nad učenicima/ama  s kojima svakodnevno rade u Hrvatskoj i u regiji.

S poštovanjem,
Višnja Ljubičić, dip.iur.