____________________________________________________________ PROJEKTNA AKTIVNOST ČAJANKA U TADIJANOVIĆU

Autor: Orest Graljuk, 11. 10. 2022.

Događaj za pamćenje!

Dana 5. 10. 2022. održana je prva aktivnost u okviru projekta Čuvari pisane tradicije; prošlost i sadašnjost u riječi, pokretu i slici - Čajanka.

Projekt je prijavljen Ministarstvu znanosti i obrazovanja, a provodi se u okviru izvannastavnih aktivnosti Učeničke zadruge, Anigami skupine, Vjeronaučne skupine, Informatičke skupine, Sportske skupine, Zbora i Tamburaša te skupine Malih radoznalaca OŠ Dragutina Tadijanovića.

Zbog ovog sam izostala s treninga, ali isplatilo se! - rekla nam je jedna šestašica.

Voditeljica Anigami skupine Mirjana Vedak je, uz prethodnu suglasnost roditelja, fotografskom kamerom zabilježila najupečatljivije trenutke Čajanke.

Nakon Čajanke za učenike od 5. do 8. razreda u planu je provođenje iste aktivnosti za učenike od 1. do 4. razreda. Čitale bi se odabrane legende, ali uz prethodnu prilagodbu teksta namijenjenu za čitanje učenicima tih razreda. Prilagodba teksta odabranih legendi druga je projektna aktivnost, a njome bi se bavili učenici osmih razreda.

Čajanku su vodili Mirjana Vedak, učiteljica razredne nastave, Plamenko Nosić, vjeroučitelj i Sanja Beloglavec, učiteljica hrvatskoga jezika.

I doista, bio je to događaj za pamćenje!

Sanja Beloglavec, prof. hrvatskoga jezika
i voditeljica Učeničke zadruge Stenjevčica