Proljece u Zagrebu

Autor: Frano Grgić, 24. 4. 2023.

Dobro nam doslo proljece u nas velegrad!

Izlazi sunce na vedro nebo, sto znaci - vi hitno odnesite jakne i kape na reciklazu, a na tijelo majice, haljine i cvike. Kljuc u bravu i u setnju gradom! Konacno stize najsvjezije doba u godini! Sa Grica u podne ce opet puknuti top, Jelacic plac ponovno je glasan kao party, a na terasama Kavane poslovnjaci ispijaju jutarnju kavicicu.

Nemojte se cuditi ako negdje cujete nekog tko ne govori hrvatski, normalno je, jer se turisti ponovno okupljaju na sve strane, krecu u istrazivanje grada, uce o povijesti grada, razgledavaju poznate znamenitosti i kupuju zagrebacke suvenire.

Na Dolcu ponovno dolaze bakice sa osmijehom na licu i prodaju rajcice, a na katedrali zvone glasna zvonca, zovu na molitvu. Biti ce tu i raznih konferencija, festivala i manifestacija na trgu, necete zamjeriti.

Ulice su pune raznih butika, trgovina, frizerskih salona, pekara i birtija u kojima su uvijek guzve, ali se nemojte za to bojati! Svi su uzbudjeni posjetiti glavni grad RH! Cak i oni u Rusiji, koji sad trenutno ne mogu!

Grad u proljeće je postao zelen, saren, mirisljavi....da ne nabrajam. Topla preporuka za sve koji zive u Zagrebu i van njega, mozda i van RH.

> Učenici  > Izrada mrežnih stranica  > 7B