____________________________________________________________ NATJECANJE «KLOKAN BEZ GRANICA« 2016.

Autor: Orest Graljuk, 3. 2. 2016.

«Klokan bez granica» je nevladina udruga koja se samofinancira od sredstava koje uplaćuju učenici koji se žele natjecati. Kao i svih prethodnih godina predviđeno je da učenici sami financiraju natjecanje sa svotom od 15 kn po učeniku, a od tih sredstava 60% odlazi na poklone i nagrade učenicima (svaki učenik prilikom dolaska na natjecanje dobiva mali poklon, a 10% najbolje plasiranih učenika nagradu; u 2015. godini dodijeljeno je 3314 nagrada i oko 850 utješnih nagrada), a 40% na materijalne troškove (članarinu u međunarodnoj udruzi, prijevod, tiskarski i poštanski troškovi, ispravak zadataka i dr.).

Prema međunarodnim dogovorima svaki se učenik ima pravo natjecati bez obzira na njegov uspjeh u redovnoj nastavi.

Raspored učenika po razinama Pčelica (P) 2. razred O.Š., Leptirić (L) 3. razred O.Š., Ecolier (E) 4.-5. razred O.Š., Benjamin (B) 6.-7. razred O.Š., Cadet (C) 8. razred O.Š.i I. razred S.Š., Junior (J) II.- III. razred S.Š., Student (S) IV.razred S.Š.

Povjerenik za natjecanje „Klokan bez granica“
Ina Murgić