_____________________________________________________________ SPREMNI ZA DOBRO

Autor: Orest Graljuk, 9. 6. 2014.

Početkom lipnja Hrvatski je Caritas na tragu svojega poslanja, a svjestan teških životnih okolnosti i produbljenja krize koja teško pogađa osiromašene obitelji, odlučio pokrenuti akciju "Spremni za dobro!", kojom želi pomoći upravo tim obiteljima u nabavi novih školskih udžbenika za iduću školsku godinu.

Kako je poznato, u školskoj godini 2014/2015. u sve osnovne i srednje škole u Hrvatskoj uvode se novi udžbenici, a dosadašnji trajno izlaze iz uporabe.

Stoga molimo sve zainteresirane neka do petka 13. lipnja donesu u školu stare udžbenike i radne bilježnice kako bi se pridružili ovoj hvalevrijednoj akciji.

Ciljevi akcije "Spremni za dobro!" su pomoći učenicima iz siromašnih obitelji koji neće biti obuhvaćeni drugim mehanizmima potpore, razvijati svijest o odgovornosti za stvoreno, osobito u djece i mladih, mobilizirati zajednicu oko dobra, snažiti zajedništvo, solidarnost i vjeru da zajedno možemo biti nositelji promjena nabolje, napose za najranjivije društvene skupine.

Novčanim sredstvima, koja dobije za prikupljene stare udžbenike, Hrvatski će Caritas formirati Fond za pomoć u nabavi školskih knjiga i pribora za osnovnoškolce i srednjoškolce iz siromašnih obitelji.  Sredstva će preko mreže nad/biskupijskih Caritasa biti usmjerena korisnicima u svim krajevima Hrvatske. Na taj ćemo način solidarnošću i odgovornošću stare udžbenike zajedno pretvoriti u nove, izvor novih spoznaja, znanja i vrijednosti za našu djecu i mlade.

U Caritasu vjeruju da je vrijeme teškoća - koje ovih dana osobito pogađaju braću i sestre na istoku Slavonije - ujedno i test vjerodostojnosti djelatne ljubavi. S teškoćama će se ujesen, s početkom školske godine i nabavom novih udžbenika i školskog pribora, susresti i brojne obitelji naših školaraca