_______________________________________________________________ OBAVIJEST O OSNIVANJU ZADRUGE

Autor: Orest Graljuk, Sanja Beloglavec, 15. 9. 2011.

DRAGI UČENICI, CIJENJENI RODITELJI, POŠTOVANI KOLEGE I PRIJATELJI,

želimo vas obavijestiti da je u našoj Školi osnovana Učenička zadruga «Stenjevčica». Učenička zadruga je dragovoljna učenička organizacija koja učenicima omogućuje razvoj vještina i sposobnosti iz područja važnih za cjelokupni proizvodni proces: od njegovoga planiranja do tržišnoga i drugog vrjednovanja rezultata rada.

U radu zadruge posebno se razvijaju i njeguju radne navike, radne vrijednosti i kreativnost, stječe se znanje i svijest o načinima i potrebi očuvanja prirode kao i njegovanje kulturne baštine.

NAŠI CILJEVI:

• probudit ćemo i razvijati svijest o nužnosti i vrijednosti rada za čovjekov život

• trudit ćemo se razvijati i njegovati radne navike te odgovornost, inovativnost, samostalnost, poduzetnost i potrebu za suradnjom

• želja nam je promijeniti tradicionalnu ulogu učitelja te ostvariti djelotvornu međusobnu suradnju u Školi, suradnju s roditeljima i sa zajednicom koja će učenicima pomoći da uče na nove načine

• upoznati nove tehnike kreativnog izražavanja te stvaranje preduvjeta za prijenos i praktičnu primjenu znanja u životu i lokalnoj sredini

NAŠE SEKCIJE:

• Male pletilje, švelje i vezilje (šivanje, pletenje, vezenje, kukičanje, izradba različitih uporabnih predmeta)

• Mali kreativci (izradba nakita od najrazličitijih materijala, izradba prigodnih ukrasnih i uporabnih predmeta)

Ako se ukaže potreba (a vjerujemo da hoće), osnovat ćemo i druge sekcije prema željama i u dogovoru s učenicima. Potrebna nam je i vaša pomoć u prikupljanju različitih materijala, sredstava i pomagala potrebnima za rad sekcija. O vremeniku rada sekcija učenici će biti obaviješteni.

Sredstva prikupljena prodajom naših proizvoda bit će upotrijebljena u napredak i razvoj naše Zadruge, a time i naše Škole.

POZVANI SU SVI UČENICI OD 1. DO 8. RAZREDA KAKO BI SUDJELOVALI U RADU ZADRUGE KROZ RAD OVIH SEKCIJA.

VREMENIK:

A TURNUS (PARNI UJUTRO)

ČETVRTAK

09:45 – 10:30

10:40 – 11:25

PETAK

15:45 – 16:30

16:40 – 17:25

B TURNUS (PARNI POPODNE)

ČETVRTAK

08:50 – 09:35

09:35 – 10:30

PETAK

13:10 – 13:55

14:00 – 14:45

Detaljniji vremenik i raspodred sekcija utvrdit ćemo do kraja rujna u dogovoru s učenicima.

U sklopu rada Zadruge planirane su aktivnosti van Škole: sudjelovanje na Susretima Tadijinih škola, posjet Etnografskom muzeju, te priprema i provođenje Božićnog i Uskrsnog sajma u Školi.

ZAINTERESIRANI UČENICI MOGU SE PRIJAVITI RAZREDNIKU/CI ILI VODITELJICI.

NADAM SE VAŠEM DOLASKU I USPJEŠNOJ SURADNJI!

NADAMO SE JOŠ BOLJOJ SURADNJI S VAMA!

Voditeljica UZ «Stenjevčica»: Sanja Beloglavec, prof. hrvatskoga jezika i književnosti