____________________________________________________________ UPUTE ZA ONLINE NASTAVU

Autor: Orest Graljuk, 13. 3. 2020.

Poštovani učenici i roditelji,

naša škola se pripremila za mogućnost izvođenja nastave na daljinu.

Platforma koju je naša škola odabrala za izvođenje online nastave je Google učionica.

Kako bi svi učenici bili u mogućnosti sudjelovati u takvom obliku nastave, već smo poduzeli odgovarajuće korake.

Prije svega učenici povezuju svoj AAI@edu.hr identitet (korisničko ime: ime.prezime1@skole.hr koje svaki učenik ima i koristi za gledanje ocjena na eDnevniku, npr.) sa servisom Google. Nakon toga će se moći (uvijek sa svojim AAI@edu.hr identitetom, a ne @gmail.com računom) pridružiti u virtualne učionice svog razreda.

Detaljnije upute su već dane većini učenika u školi, a nalaze se i u privitku u pdf obliku.

Učenici 5. i 7. razreda imaju tablete od kojih većina ima pristup internetu preko SIM kartice. Ostatak uređaja ćemo opremiti SIM karticama čim nam stignu u školu (najava je da će stići uskoro).

Učenici 6. i 8. razreda, na žalost, nemaju tablete i trebali bi se koristiti kućnim računalima, tabletima i telefonima. Kao škola ćemo u granicama naših mogućnosti pokušati pomoći svima onima koji doma nemaju neki takav uređaj. Razrednici o tome vode brigu.

Učenici razredne nastave neće koristiti ovu Google platformu. Upute kako će komunicirati sa školom dobit će izravno od svojih razrednica.

Molimo vas da pratite upute nadležnih institucija.

Za dodatna pitanja u vezi online nastave obratite se razrednicima.

Zahvaljujemo na suradnji!

Priloženi dokumenti: