____________________________________________________________ VEČER MATEMATIKE 2015.

Autor: Orest Graljuk, 17. 12. 2015.

Kao i u mnogim vrtićima, u osnovnim i srednjim školama diljem Lijepe Naše 3. 12. 2015. U 18 sati započela je još jedna VEČER MATEMATIKE. Ove godine u ovaj hvalevrijedni projekt Matematičkog društva Hrvatske uključilo se ravno 100 Tadijevaca (učenika, učiteljica, roditelja i jedan djed).

Sudjelovali su učenici, roditelji i učiteljice viših razreda, a posebna pohvala našim „mališima“ i „velišima“ iz 2.a (bilo ih je 23), koji su nam se uspješno priključili ove godine.

Svi sudionici su se složili da je bilo veselo, zanimljivo te da će sudjelovati i dogodine.

Za one koji nisu bili, kratko pojašnjenje: Večer matematike u našoj školi održava se već 3. godinu. To je „sajam matematike“ na kojem se u grupama od 2, 4 ili više učenika igraju matematičke igre. Igre su podijeljene prema školskome uzrastu. „Dežurni matematičar“ je osoba koja pomaže drugima prema potrebi. Sudjelovati mogu svi učenici i njihovi roditelji koji se prijave svojim učiteljicama (matematike). Ove godine priključio nam se i jedan djed što nas je posebno razveselilo!

HVALA SVIMA KOJI SU SUDJELOVALI!

Posebno zahvaljujem svim našim osmašima/osmašicama-pomagačima kojima je ovo posljednja Večer matematike u našoj školi.

Svima ostalima poručujemo: VIDIMO SE DOGODINE U JOŠ VEĆEM BROJU!

Veseli matematički pozdrav!

Ina Murgić, učiteljica matematike