_____________________________________________________________ POZIVNICA ZA SUDJELOVANJE UČENIKA OD 5. DO 8. RAZREDA

Autor: Orest Graljuk, 4. 4. 2014.

Poštovani roditelji,

Čast nam je pozvati Vas  da uključite svoju djecu u

Ciklus radionica za učenike viših razreda osnovne škole

koje se održavaju u sklopu projekta

"Ruka podrške“

Projekt "Ruka podrške" u organizaciji Psihološkog centra TESA i namijenjen je prevenciji bullinga-vršnjačkog nasilja kroz nekoliko projektnih aktivnosti. U školama provodimo edukaciju stručnjaka koji rade s djecom i adolescentima – učiteljima, nastavnicima i stručnim suradnicima, kao i edukaciju učenika u razrednim odjelima. Glavni cilj projekta je doprinos smanjivanju nasilja među učenicima te povećanje sigurnosti i dobrih odnosa.

Ciklusi radionica u sklopu projekta Ruka podrške namijenjeni su učenicima koji su pod povećanim rizikom- potencijalne ili stvarne žrtve vršnjačkog nasilja. Iz više škola će se oformiti skupina od maksimalno 15 učenika s kojima će stručnjaci Psihološkog centra Tesa, psiholozi s puno iskustva u radu s djecom i dodatnom psihoterapijskom edukacijom, raditi na razvijanju zaštitnih činbenika.

Kroz 6 dvosatnih radionica radit ćemo u skupini na:

JAČANJU SAMOPOUZDANJA I SAMOPOŠTOVANJA,

JAČANJU ASERTIVNOSTI,

VJEŽBANJU NENESILNOG RJEŠAVANJA SUKOBA I

VJEŽBANJU SOCIJALNIH I KOMUNIKACIJSKIH VJEŠTINA

Sudjelovanje u projektu (radionice, savjetovanje) je besplatno za učenike i roditelje.

Radionice obuhvaćaju kraći teorijski te praktični dio. Dok se u teorijskom sudionici upoznaju sa tehnikama i mogućnostima, u praktičnom vježbaju primjenu stečenih znanja u rješavanju konkretnih problema u odnosima s vršnjacima.

Rad je interaktivan – kroz vježbe, igranje uloga, demonstraciju, diskusiju, rad s kreativnim materijalima …

Radionice će se održavati u prostoru Psihološkog centra Tesa, subotama.

Sudionici su učenici i učenice viših razreda osnovne škole (5.- 8.razred).

Prva radionica ciklusa održat će se u subotu 10. svibnja 2014. godine.

Prijave na mail: psiho.centar@tesa.hr – POŽURITE- zbog ograničenog broja sudionika!

O točnom vremenu održavanja radionica će prijavljeni biti pravodobno obaviješteni - kontaktirati će ih voditeljica projekta nakon prijave. Termini svih radionica će biti podijeljeni na prvom sastanku.

Programom su predviđeni i individualno savjetovanje u živo kao i telefonsko savjetovanje i internet savjetovanjeza dio zainteresiranih polaznika i/ili roditelja.

Kreatori i provoditelji programa su stručnjaci – psiholozi Psihološkog centra TESA s bogatim iskustvom u edukacijama i savjetodavnom radu s odraslima, djecom i mladima. Centar djeluje već 22 godine, te je proveo niz projekata individualnog i grupnog rada s mladima, s njihovim roditeljima i kolegama srodnih službi (psiholozima, pomagačkim službama). Ciklusi radionica se održavaju kontinuirano od 2008. godine.

Voditeljice: Tanja Dejanović Šagadin i Ana Čović, psihologinje i psihoterapeutkinje.

Projekt financira: Ministarstvo znanosti obrazovanja i sporta te Ministarstvo socijalne politike i mladih.

Za sve informacije možete kontaktirati voditeljicu projekta:

Tanja Dejanović Šagadin, mob: 091 549 40 23; mail: psiho.centar@tesa.hr

Srdačan pozdrav,